Uluslararası Efficiency Challenge-Hidromobil

 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında yer alan Uluslararası Efficiency Challenge (EC) Elektrikli Araç Yarışları Hidromobil kategorisi 2022 yılı itibariyle TENMAK tarafından desteklenmektedir.

 TÜBİTAK tarafından 2005 yılından bu yana Elektromobil (Batarya Elektrikli) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili) olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge (EC) Elektrikli Araç Yarışları Hidromobil kategorisinde yarışacak olan araçların, yakıt hücresi ve metal hidrür hidrojen tankı TENMAK TEMEN tarafından sağlanmaktadır.

 Hidromobil kategorisi için TENMAK tarafından sağlanan bu destek ile öğrencilerin hidrojen enerjisiyle çalışan yakıt hücreli araç teknolojileri konusunda bilgi birikimi edinmeleri, hidrojen teknolojileri ile ilgili toplumumuzda farkındalık oluşturulması, temiz enerji teknolojileri için katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri ve deneyim kazanmaları da hedeflenmektedir.